Повний текст та опис ілюстрацій

Самотурботу часто зображують як магічний засіб для вирішення всіх твоїх проблем: ти будеш в нормі, якщо подбаєш про себе лише на мить!
Але що насправді означає самотурбота?
По-перше, я вважаю, що є різниця між самотурботою і самозаспокоєнням.

Самозаспокоєння може виглядати так:

Самозаспокоєння: діяльність, що відволікає і/або втішає у важкі часи.
Зображені приклади: надмірний перегляд ТБ, пінна ванна, красиві напої, голосно співати, вибратись на природу, свіжі квіти, відпочинок від домашніх обов’язків та догляду за дітьми, обійми, фізичні вправи.
Такі приємні речі!

Самозаспокоєння НАДЗВИЧАЙНО важливе для хорошого стану. Однак деколи така діяльність не дуже допомагає для твого стабілізування чи створення можливостей, щоб рухатись далі.

Саме тут самотурбота приходить на допомогу:

Самотурбота: діяльність, що допомагає знайти сенс, підтримує твоє зростання і укріплює фундамент.
Зображені приклади: ходити на психотерапію, медитувати, робити фізичні вправи, бути господар_кою свого бюджету, дрімати, казати «так» і «ні» коли справді хочеш, ходити на масаж, отримувати медичну допомогу, їсти з турботою про тіло, займатись йогою, встановлювати і захищати особисті кордони.

Чи відчуваєш ти різницю між заспокоєнням і турботою?

(Пункт щодо бюджету міг виникнути — або ні —  через мій травматичний досвід з грошима. Також якісь речі є самозаспокоєнням для одних людей і самотурботою для інших. Вирішувати тобі!)

Однак потрібно БАГАТО ресурсів, щоб бути здатною до самотурботи, оскільки, здається, неможливо керувати самотужки системою і культурними нормами, що в них ми зараз живемо.

Саме тому важливо створювати альтернативні шляхи:

Суспільна турбота: альтернативні шляхи у системах, що першопочатково не підтримують турботу (наприклад, капіталізм!).
Зображені приклади: колективні догляд за дітьми і навчання, групи для обміну речами (freecycle and buy nothing groups), гідні та підтримуючі заклади медичної допомоги, близькі стосунки поза традиційними романтичними нормами, кооперативи у власності самих робітни_ць, кредитні спілки, співмешкання (cohousing), обмін вміннями і взаємодопомога.

Важливо також зазначити, що альтернативні шляхи і зменшення шкоди є лише частиною вирішення проблеми.

Необхідно також фундаментально оновити (або зруйнувати і перебудувати повністю) систему в якій ми живемо, щоб надалі ми могли займатись іншими видами потрібної нам підтримки.

Структурна турбота: системи, що підтримують суспільну турботу, самотурботу ТА самозаспокоєння.
Зображені приклади: різностороння універсальна медична допомога, захист і відновлення довкілля, догляд за дітьми і старшими людьми для всіх, прожитковий мінімум, ефективний громадський транспорт, ґендерне і сексуальне визволення, расова рівність і справедливість, оплачувана сімейна декретна відпустка (й ілюстрація слова «капіталізм», що розтаює у вогні).

Жодна людина не може давати всю необхідну турботу постійно; однак кож_на може частково підтримувати одна одну різними способами. Тепер рухайся вперед і турбуйся одна про одну і про себе!

 

Авторка: Deanna Zandt
Обкладинка: Alissa Levy
Перекладачка: Слава Огороднік

Підтримати нас на Patreon!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.