Сьогодні хочемо поговорити, яким чином такі маленькі організації, як “Феміністична майстерня”, сприяють масштабним перетворенням у суспільстві, працюючи разом з іншими.

У цьому процесі дуже важливо розділяти спільні підходи до втілення змін і мислити глобально, будучи уважними до усіх обставин, які постійно змінюються. Часом наші підходи не співпадають з підходами донорів, які оголошують конкурси на проєкти з гендерної рівності. Часом нам доводиться витрачати купу часу намарно аби довести очевидні речі або порозумітися.
Пропонуємо порівняти сценарії роботи донорів «старої генерації» та донорів-візіонерів, з якими інколи нам щастить мати справу.
Порівняльну таблицю розробила Кейсі Робінсон, заступниця директорки фінансової стратегії The National Lottery Community Fund. В ній вона окреслює три види донорів: Перший горизонт – мають традиційні та дуже поширені підходи, Третій горизонт – донори майбутнього, «про яких ми мріємо», Другий горизонт – щось посередині.

 

Відмітимо кілька видатних рис донорів «третього горизонту»:

  • Вони критично сприймають дані наявних досліджень і замість того, щоб спиратися на них, досліджують пробіли і думають про альтернативи.
  • Вони не мають ілюзії, що вони а ні знають краще, а ні що вони можуть бути нейтральними фасилітатор(к)ами. Вони обирають позицію і несуть відповідальність за неї і за свою владу.
  • Вони є спільното-центричними (на відміну від «перших», які самоцентричні та «других», які людиноцентричні).
  • Приймають ризики як фундаментальну частину трансформативних змін, а не намагаються їх нейтралізувати і залагодити .
  • Фінансують не проєкти, а створення умов для змін (для виникнення проєктів і т.п.)

Повну таблицю знайдете тут 

Текст: Йош


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.