Насправді професії постійно змінюються та розвиваються. Це завжди відбувається поступово, оскільки ми створюємо нові проблеми так само швидко, як і вирішуємо старі. Технології дозволили нам «винайти» гіг-економіку (Gig Economy), що призвело до створення абсолютно нової галузі відверто жахливих робочих місць.

Отже, якщо робота не зникне, а ролі змінюватимуться через технології, демографічні зрушення, урбанізацію, зміну клімату… до якої професії мають прагнути наші діти, коли будуть закінчувати космічні університети? Раніше професії геймер та ютубер просто не існувало, а тепер ці сфери обирають для себе мільйони молодих людей.

З огляду на це, нижче наведено 8 неочікуваних професій майбутнього, які, ймовірно, стануть реальністю протягом наступних 30 років. 

Консультант_ки цифрового магазину

Уявіть сайт Amazon.com фізичним простором. Наскільки він був би великим? Наскільки легко було б у ньому загубитися? Скільки консультант_ок знадобиться, щоб задовольнити всіх, хто шукає продукцію в будь-який момент? Здоровий глузд (і десятки стратегічних книг) підказують нам, що найбільша перевага офлайн магазинів перед цифровими це персонал. Тож в міру того, як онлайн платформи ставатимуть все більш поширеними, бренди залучатимуть онлайн-консультант_ок, які будуть перетворювати онлайн шопінг на зовсім інший досвід.

Сценарист_ки/сторітелер_ки для доповненої реальності

Доповнена та віртуальна реальність стають все більш буденними технологіями. В майбутньому ми будемо використовувати їх як для навчання та розвитку, так і для розваг. І ось тут нам і знадобляться люди здатні писати цікаві історії та інтегрувати їх у сценарій.

Консультант_ки з етики

У новому, насиченому активізмом корпоративному світі, співробітни_ці з питань етики виконуватимуть роль, подібну до кризових менеджер_ок. Єдина відмінність у тому, що “косяки” брендів вони намагатимуться попередити, а не виправити.

Оператор_ки кол-центру на випередження

Так, кол-центри вже існують. Але вважається, що з розвитком Великих даних (Big Data) деякі найбільші бренди можуть почати реагувати на проблеми клієнт_ок на випередження. Виходячи з профілів клієнт_ок, їхніх покупок та рівня проблем із якістю товару, оператор_ки можуть передбачити проблеми клієнт_ок наперед. А отже, можна зв’язатися з ними до виникнення проблеми і попередити її.

Аналітик_иня співпраці людина-машина

Автоматизація, ймовірно, вплине на значний відсоток робочих місць у найближчому майбутньому. Але є ще стільки запитань, на які потрібно відповісти, перш ніж повністю передати поводи роботам та алгоритмам. З ким і що ми паруємо? Кого ми автоматизуємо? Коли? Покращуємо чи замінюємо? Оскільки розширення стає повсюдним, відповіді на ці питання будуть ключовими у більшості галузей. Економіст_ки та соціологи_ні повинні бути відповідальними за підготовку відповідей. Але цілком логічно, що може з’явитися нова посада для цієї справи.

Аналітик_ині смарт-міст 

Міське планування знову стає крутим! Зі зростанням використання розумних автомобілів, безпілотників, оптимізацією офісних приміщень після COVID-19  допомога спеціаліст_ок буде вкрай необхідною. Наприклад, якщо тепер автомобілі можуть припаркуватися за містом без водія, чи потрібна нам така кількість паркувальних місць? Якщо у нас є дані з кожного мобільного телефону в місті, чи можливо заздалегідь надіслати більше чи менше пожежників у конкретний район? Можливості безмежні. Але їх потрібно ретельно зважити: те, як ми сьогодні проектуємо міста, вплине на світ протягом наступних 50 років.

Дистанційні автослюсар_ки

Автомобілі стають все більш автоматизованими. Чи завжди нам потрібно буде звертатися до механіка з кожною маленькою проблемою? Мабуть, ні. Незабаром більшість послуг можна буде отримати віддалено. Це явище називається “цифрові близнюки” (digital twins). Експерт_rи кажуть, що професія механік_ині стане віддаленою з першою хвилею.

Аналітик_иня мережі споживанння електроенергії

Оскільки відновлювані джерела енергії стають популярнішими, багато будинків та/або мікрорайонів, ймовірно, почнуть виробляти електроенергію для власних потреб. Однак, якщо хтось поїде у відпустку, ця енергія може залишитися невикористаною і її можна буде продати сусідові. Саме тоді з’явився аналітик_ині мережі споживанння електроенергії. Їхнім завданням буде переконатися, що різноманітні алгоритми розподіляють енергію максимально ефективно і економно.

Очевидно, що світ повний непередбачуваностей і може готувати нам щозавгодно. Але все ж є надія, що сучасні дослідни_ці на основі наявних даних зможуть більш-менш влучно передбачити  майбутнє ринку праці. Нам залишається лише повернутися до цього тексту за кілька років і звіритися, правда?

Джерело: Medium
Переклад: Феміністична майстерня

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.