“А ну пузо втягнула!” Від такого гаркання на всю вулицю стало моторошно. Обертаюся. Мати вкрикує ці слова в вухо приблизно десятирічній доньці з морозивом. Чому випуклий живіт — це в суспільній свідомості щось непристойне та табуйоване?


Мені стало цікаво, що то за втягування такі. Отже, суть: жінка чи дівчинка так довго, як може, притискає живіт до хребта, напружуючи для цього м’язи пресу. Це, за думкою прихильників та прихильниць такої методики, має формувати гарний та плаский живіт. М’язам та тілу взагалі потрібна як напруга, так й відпочинок. При цьому для тіла нормальною є напруга у вигляді певної фізичної активності (фітнес-вправи, тощо) при бажанні, можуть зміцнити прес, якщо людина цього бажає. Та аж ніяк не у втисканні м’язів “в себе”. Постійний контроль за втягнутістю живота може потягнути за собою нав’язливі думки ( “Втягуй!”, “Знопу розпустилася!”, “Ховай його!”) які можуть стати підгрунтям для нервових розладів.

“Я стала перед дзеркалом й “випустила” живіт, при чоловікові я його постійно втягую, так він це побачив, скривився й подумав, що я вагітна!” — пише на форумі збентежена дівчина. Мені страшно від думки, що поряд зі мною може бути людина, якій огидно від того, що мої м’язи знаходяться у своєму природньому розслабленому положенні. Також можна зустріти поради про втягування живота конкретно після їжі, бо начебто тарілка з картоплею зробить з ним щось, що є злочином проти естетичних поглядів оточуючих.

Живіт, якщо вірити багатьом дизайнерам — то таке позорисько, яке требаховати усим, чия маса тіла вища за нижню межу умовної норми. Купа порад, як воланами-мереживом, особливим кроєм сховати таку саму частину тіла як рука, нога чи вухо. Колонки про секс нарекомендують таких поз, в яких “живіт не випирає”, “де живота не видно й він не висить”, а не так, як вам зручно. Мимоволі привертає увагу те, що навіть вихід плас-сайз моделей на подіум культивує той самий культ втягнутого або замаскваного живота. Модель, частіше за все, буде мати фігуру типу “пісочний годинник”, з великими грудьми та пишним стегнами, на контрасті з якими талія буде виглядати більш стрункою. Великі стегна та сідниці, як у Кім Кардашьян, стали модними. Великі груди — заради них робляться тисячі пластичних операцій, виробляються підкладки в білизну та пушапи. Але живіт будуть тільки зменшувати.

Я часто бачу на вулиці жінок, яких навпіл передавило джинсами. Й справа тут не у неправильно підобраному розмірі. Штани можуть ідеально сісти на стегнах. Та у різних жінок жирова тканина сконцентрована у різних ділянках живота. Вона може бути ближча до лобка, або навпаки, бути далеко від нього. Зрозуміло, що при стандартизованих лекалах ми отримаємо два абсолютно різні в плані комфорту комфорту результати. Знайти джинси на резинці? Майже нереально.

Ще один уявний ворог — нещасна полоска-складка у низу живота. Чомусь їй дістається ледь не більше, ніж животові. Вона може бути у людей будь-якої ваги не є сигналом, що треба у собі щось змінювати. Але є надія, що дискримінаційне ставлення до жінок з великою вагою та жінок з великими животами скоро зійде на нівець.

Пам’ятаєте скандал з O Magazine, який у 2015 рекомендував жінкам з великими животами відмовитись від кроп-топів (коротких футболок або кофтинок з відкритим животом)? Під натиском тисяч жінок, які влаштували фото-флешмоб у кроп-топах, видання вибачилося й написало, що підтримує жінок з пишними формами, але при цьому не бояться ходити у тому одязі, в якому хочуть. Хай всі ходять у тому, що робить їх самих та їх животи щасливими.

Авторка: Ксенія Чубук
Ілюстрація: Niki Waters


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.