Коротка відповідь: дуже давно. Якщо Вас цікавить довша — текст нижче спеціально для вас.
Розвиток фемінізму на заході України, що була у складі Австро-Угорської імперії, та в Наддніпрянщині, яка перебувала в складі царської росії, відрізнявся.
На заході першою жіночою організацією стало засноване за ініціативою Наталі Кобринської у 1884 р. у м. Станіслав (нині Івано-Франківськ) «Товариство руських женщин». Кобринській вдалося налагодити співпрацю з українками на теренах російської імперії — у 1887 р. вона з Оленою Пчілкою видала альманах українок «Перший вінок». Книга увійшла в українську історію як перша жіноча збірка.

Перші українські феміністки, крім жіночих прав, займалися також національним питанням.

Наприклад, завдяки зв’язкам Мілени Рудницької (вона була очільницею Союз українок Галичини) з міжнародним жіночим рухом одна з комісій Ліги Націй порушила питання про голодомор 1932–1933 в УСРР.
Тим часом в УСРР 1919 р. за рішенням ЦК РКП(б) почали створюватися жінвідділи, які у своїй діяльності в першу чергу провадили комуністичну агітацію серед жінок, боролися з безграмотністю й лише потім опікувалися вирішенням деяких «жіночих питань».
Разом з тим, хоча жінки за радянської влади й могли здобути найрізноманітніші професії, однак лише окремим з них вдавалося посісти керівні посади. Незважаючи на це та інші проблеми досягнення гендерної рівності десь до середини 30х Сталін оголосив, що “жіноче питання”(щоб воно не значило) вирішено. Гендерної рівності досягнуто, а будь-яка феміністська діяльність стала “буржуазним пережитком минулого”.
Паралельно з “совком” існували діаспори українок, які також об’єднувалися навколо національної ідентичності та жіночих прав. У 1948 вони створили Світову федерацію українських жіночих організацій і через філіали в країнах постійного проживання намагалися говорити про українців та українок як окремий народ Європи.
Якщо ж вам цікаво дізнатися як фемінізм в Україні розвивався, починаючи з 90х років 20 століття до сьогодення, зовсім скоро в нас вийде YouTube відео про історію фемінізму в Україні. Слідкуйте за новинами 😉
Для підготовки матеріалу були використані матеріали ресурсів "Гендер в деталях" та "Часопис Про|стір".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.