Вірджинія Вулф, Наомі Вулф, Симона де Бовуар та бел гукс безсумнівно класикині феміністської критики. Саме тому їхні роботи потрапляють в усі підбірки книжок для феміністок. Однак сьогодні ми хотіли б показати вам підбірку сучасних та відносно сучасних видань, які можна придбати українською мовою.

“Невидимі жінки” Керолайн Перес

Авторка — офіцерка Ордена Британської імперії, борчиня за права людини.

Книга розповідає про те, що розробники продуктів і технологій, замість аналізувати цільову аудиторію, збирають дані про типового чоловіка. Жінки в цій системі залишаються непоміченими. Сфери життя, підлаштовані під чоловічі потреби, некомфортні, та більше — небезпечні для жінок. 

“Чому не варто боятися фемінізму” Тамара Марценюк

У книжці Тамари Марценюк — огляд основних етапів світового феміністичного руху, його ключових постатей і праць, а також здобутків, котрі зараз сприймаємо як належне. Крім історії та теорії, тут багато інформації про сучасні феміністичні тренди, фемактивізм, людей і організації, які нині працюють в Україні задля забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків. До кожного розділу — посилання на тексти, фільми, відеолекції та інші корисні ресурси, що стануть у пригоді всім зацікавленим.

“Чоловіки про фемінізм” Майкл Кауфман та Майкл Кіммел

Видання про принципи фемінізму, написане двома чоловіками.

Майкл Кауфман — просвітник і автор, зосереджений у своїй діяльності на залученні чоловіків і хлопчиків до подолання насильства щодо жінок. 

Майкл Кіммел — активіст, викладач і дослідник, який бачить свою місію в тому, щоб залучати чоловіків і хлопчиків до підтримки ґендерної рівності.

Феміністки не носять рожевого та інші вигадки, Скарлетт Кертіс

Збірка есеїв відомих жінок, серед яких Кіра Найтлі, Сірша Ронан, Емма Вотсон. Дуже різні за настроєм та наповненням історії про фемінізм від дуже різних феміністок)

“Захисники Галактики. Влада і криза в чоловічому світі” Тамара Марценюк

Довідник про місце чоловіків у сучасній культурі, їхні можливості до самореалізації, вимоги, які перед ними ставить суспільство. Тамара Марценюк аналізує різні дослідження та приклади з масової культури, зокрема дає список фільмів, рекомендованих до перегляду.

“Заборонений плід” Лів Стрьомквіст

Комікси про жіноче тіло і сексуальність. Дуже смішні, відверті, щирі та переконливі історії на теми, про які ми досі боїмося говорити.

“Сила бодіпозитиву” Меган Кребб

Книга про розвиток індустрії краси та рух за бодіпозитив від відомої моделі плюс-сайз та блогерки, яка пережила анорексію.

Приємного читання 😉

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.