Жіночність – це бізнес. Прибуток від нього отримує хто завгодно, але не жінка, яка розвиває в собі цю примарну жіночність. Бо десь і колись вона чула, що така якість відкриває усі двері, запалює серця і дарує безліч преференцій. Їх мають лише обрані, ті дівчата і жінки, що осягнули таємниці своєї жіночності.

“Хочеш бути обраною? Зроби один крок, лише один крок. Завітай на тренінг”. Ця система збудована зі сподівань і побоювань жінок, які досі не зрозуміли, чого насправді хочуть. Чи вони вже знають, що їм треба, та не усвідомили, з чого почати. Насамперед розгубленістю користуються автори тренінгів з розвитку жіночності. Вони запрошують дівчат та жінок у подорож по лабіринту, де кожен крок має наблизити до результату – стати надзвичайно привабливою особою, яка зачаровує чоловіків. Перемогти конкуренток у боротьбі, перетворитися на обраницю долі.

Неважливо, що чекає на майбутню лідерку в центрі цього лабіринту – чудовисько Мінотавр чи дзвінка лячна порожнеча, яку насправді становить собою патріархальна жіночність. Про це мова не йде. Хоч результат сумнівний, але насправді ведучі тренінгів з жіночності зацікавлені не в ньому. Наголос завжди на процесі. Психологи та коучі підбурюють жінок на довге пізнання своєї нібито дуже-дуже специфічної природи, роблять з цього культ “саморозвитку”. Вони ласкаво (або жорстоко) принижують жінку, натякаючи на її другорядність у порівнянні з чоловіком. Однак разом з цим обіцяють яскраве майбутнє учасницям, які використають “плюси” своєї другорядності для завоювання чоловіка. Попри численні розмови про те, що чоловік – мисливець, на тренінгах жінки перш за все вчаться полювати за чоловіками, імітуючи жертву, сексуальну здобич.

treningi-zhinochnosti1

Ведучі тренінгів наголошують, що ця стратегія зумовлена природою, згадують про пташок, левів, приматів, комах і купу інших істот. Щоправда у світі живуть види з різними типами поведінки, але це все дрібниці. Психологи розуміються на цих моментах краще зоологів, біологів та багатьох фахівців. Автори тренінгів давно підхопили сумний тренд: жінка в сучасній Україні досі дуже вразлива до впливу патріархату з його брехливими обіцянками. Тому вона ладна вислуховувати байки “з життя тварин, бо у нас так само”. Тому вона стабільно платити гроші за одноманітні поради. Тому вона знову і знову йде на тренінг, бо цей захід дарує надію стати “шиєю”, яка буде керувати “головою” (звісно ж, чоловіком). Жіночність за цим рецептом: суміш краси, слабкості, емоційності, ніжності, витривалості, гнучкості та терпіння. Однак усі ці якості – ніщо без мудрості, цього диявольського інгредієнта, що дозволяє панувати над душею, серцем і тілом чоловіка.

Після декількох тренінгів жінки швидко втрачають відчуття того, що в житті існує адекватна альтернатива. Їхні надії зміцнилися, їхні ілюзії скам’яніли. Якщо жінок навчає чоловік, то народжується ледве не релігійне поклоніння. “Дівчата, не сперечайтеся з коучем! Бо це чоловік говорить. Йому краще знати”. У бізнесі “Зароби на жіночності” чоловіки мають особливий статус. Вони як привілейовані посередники між жінками та дівчатами, що прагнуть особистого щастя, і чоловічим світом. Володіють священними знаннями про психологію представників своєї статі та… зазіхають на гаманці жінок. З цієї причини усі тренінги та вебінари створені як серіал: мінімум інформації для одного зайняття, але в кінці стимулювання інтересу: “як це вирішити, ви дізнаєтесь на наступній зустрічі”.

treningi-zhinochnosti2

Жінки тремтять: вони зробили ще один крок до вирішення проблеми. Вихід з лабіринту негараздів став реальним. Насправді вони тільки входять до лабіринту проблем та непорозумінь, за який ще й сплачують власні  гроші. Стратегія, яку пропонують невгамовні коучі та психологи, може принести деякі короткочасні дивіденди. Тому найменший успіх у приборканні чоловіка миттєво стає гордістю усього кола відвідувачок тренінгу.

Організатори не шкодують сил на те, щоб викладати світлини з захопленими відгуками: “Я стала справжньою жінкою!”, “Безмежно вдячна, бо я знайшла своє щастя”, “Він зробив мені пропозицію!”, “Нарешті ми їдемо разом у відпустку”, “Тренінг змінив моє життя”. Фотографії створюють великий колаж: море, закохані, рука з обручною, хутро, квіти, машина, жіночі щасливі усмішки. Вже не має значення, де там справжні відгуки, а де сумлінна праця PR-відділу. Потенційні клієнтки бачать результат, і хочуть мати те саме, використовуючи жіночність. Та для цього на тренінгах їх навчать бути винахідливими жертвами. Насолоджуватися руйнівним процесом, у прагненні до недосяжного  результату.

Авторка: Катерина Холод
Ілюстрації: KIKI LJUNG
[getsocial app=”sharing_bar”]


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.