Феміністичний рух зараз має свою історію та величезні досягнення, проте “кайдани” жіночого тіла та сексуальності все ще лишаються міцними. Загугливши поняття “жіноча сексуальність”, натрапляєш на тисячу порад та дискусій, як себе скорегувати та одночасно не скомпрометувати. Та проблема цих порад та дебатів у тому, що вони спрямовані на те, якими чоловіки бачать жінок. Капіталізм добре монетизував жіночу тілесність, а моралізатори перекручують собі на користь банальне бажання бути дійсно вільною та не відповідати стандартам, як якийсь товар, а мати суб’єктність. Тому пропонуємо “відсіяти зерна від полови” та ознайомитись із жіночою думкою, яку озвучила ще на початку ХХ ст. французька поетеса, художница, драматургиня та хореографиня Валентіна де Сен-Пуан.

Футуристичний Маніфест Жадання

Даю відповідь тим недбалим журналістам, що викривлюють фрази заради того, щоб ідеї ставали безглуздими; тим жінкам, що ламають собі голову, як наважитись говорити; тим, для кого Жадання все ж таки не є нічим значимим, але гріх; всім тим, хто в Жаданні може побачити тільки Порок, так само, як і в Гордості — марноту.

Розглядаючи Жадання без моралізаторських упереджень, як невід’ємну частину динамічності життя, бачиш, що це є сила.

Жадання не є гордістю, як смертний гріх в потужній життєвій гонці. Жадання є гордістю, як чеснота, що наполегливо закликає до могутнього джерела енергії.

Жадання є вираженням буття, що проектується за межами його уособлення.  Це болісна радість зраненого тіла, це радісний біль цвітіння. Яким би не був секрет гармонії буття, це гармонія тіла.  Це сенсорний та чуттєвий синтез, що веде до колосального звільнення духу. Це спільна чуттєва практика людства на землі.

Жадання є пошуком тіла для позасвідомого, так само як Розмірковування є духовним пошуком для позасвідомого. Жадання є процесом творення, це і є Твір.

Тіло твориться на шляху творення духу. В очах Всесвіту їхнє творення ототожнене.  Одне не перевершує іншого і творення духу залежить від тіла.

Ми оволодіваємо тілом та духом.  Стримування одного та розвиток іншого ілюструє слабкість та є неправильним.  Сильна людина має усвідомлювати цілісність власного тіла та духовний потенціал. Задоволення своїх жадань належить переможцям.

Забувши свої битви, солдати розшукують чуттєві задоволення, в яких безупинна бойова енергія може заспокоїтися та новитись. Сучасний герой, герой будь-якого поля битви, переживає те саме бажання й те саме задоволення. Митці, як потужні універсальні провідники, мають ту саму потребу. Й екскалація ініціації в ці вірування, які є  достатньо новими через  вміст елементу спокуси  підсвідомості, це більше, ніж чуттєве відречення духовного від сакрального образу жінки.

Мистецтво та війна є чудовим виявленням чуттєвості; жадання є їхні квіти.  Люди винятково духовні або люди винятково плотські будуть засуджені тією самою декадентською безплідністю.

Жадання енергія збудження та звільнення сили. Це спонукало безжальну первісну ватагу чоловіків до перемоги, до гордості від приношення жінці останків переможеного. Сьогодні це керує сильними світу цього в бізнесі, управлінні банками, пресою та міжнародною торгівлею для нарощення багатства, створенні центрів, використанні інженерії та веденні натовпу для  поклоніння і прославляння ними предмету їхнього жадання. Ці люди стомлені, але сильні. Знаходять час для жадання як головної рушійної сили їхньої дії та реакції, викликаної їхніми діями, що стосуються багатьох людей і світів.

Навіть серед нових народів, де чуттєвість ще не була випущена або визнана, і які не є ні примітивними брютами, ні витонченими представниками старих цивілізацій, жінка однаково є великим принципом збудження, що пропонується. Таємний культ, який чоловік має для неї, — це лише несвідома пристрасть жадання, що ледь прокинулась. Серед цих народів, як серед народів півночі, але з різних причин, жадання є майже винятково турботою про продовження роду. Але жадання за будь-яких обставин проявляє себе, незалежно, чи вважається воно нормальним, завжди є найвищий стимул.

Життя тваринного начала, життя енергії, життя духу періодично вимагає перепочинку. І прагнення заради зусиль неминуче вимагає зусиль заради задоволення. Ці зусилля не є взаємно шкідливими, а є взаємодоповнювальними і повністю реалізують ціле буття.

Для кожного буття — це мотивація перевершити себе з простою метою самовідбору, з метою бути поміченим, вибраним, зрозумілим.

Тільки християнська мораль, наслідуючи язичницьку мораль, була фатально змушена розглядати жадання як слабкість. З тієї здорової радості, яка є розквітом плоті у всій своїй силі, вона зробила щось ганебне і приховане, порожнечу заперечень. Це покривало його лицемірством і це перетворило його у гріх.

Ми маємо зупинити зневажання Бажання, це тяжіння водночас делікатне й брутальне між двома тілами будь-якої статі, двома тілами, що хочуть одне одного, прагнуть єдності.  Ми маємо зупинити зневажання Бажання, не маскуючи його в жалюгідному одязі старої та стерильної сентиментальності.

Це не є жадання, яке роз’єднує, розчиняється і нігілює. Це скоріше заворожуючі ускладнення сентиментальності, штучна заздрість слів, що п’янять та вводять в оману, риторика розлуки та вічної вірності, літературна ностальгія — вся історія любові.

Ми маємо очиститись від усіх незграбних уламків романтизму,  враховуючи пелюстки ромашки і дуети місячного сяйва, від фальшивості лицемірної скромності. Коли істоти зближуються фізичним потягом, нехай замість того, щоб говорити лише про крихкість їхнього серця, наважуються виразити свої бажання нахилами їхніх тіл та передбачати можливості радості та розчарування у своєму майбутньому єднанні.

Фізична скромність, яка змінюється залежно від часу та місця, має лише ефемерну цінність соціальної чесноти.

Ми маємо зустріти сміливо Жадання у повній свідомості.  Ми маємо виходити з того, що складна і розумна істота робить сама з собою та своїм життям; ми маємо перетворити жадання у твір мистецтва. Стверджувати, що необережність чи збентеження може пояснювати акт любові — це лицемірство, слабкість і дурість.

Ми маємо бажати тіла свідомо, як і в будь-якій іншій справі.

Любов з першого погляду, пристрасть чи невміння думати не мають штовхати нас постійно дарувати себе, ані брати істот, як ми зазвичай схильні робити це через нашу нездатність дивитись в майбутнє. Ми маємо обирати з розумом. Керуючись нашою інтуїцією та волею, ми маємо порівнювати почуття і бажання обох партнерів і уникати об’єднання та задоволення тих, хто не може доповнювати і підносити одне одного.

Не менш свідомо і з тією ж спрямованою волею радості цієї пари мають призвести до кульмінації, мають розвинути свій повний потенціал і дозволити заквітнути всьому насінню, посіяному злиттям двох тіл. Жадання має сформуватись у твір мистецтва, який твориться, як і будь-який твір мистецтва як інстинктивно, так і свідомо.

У жаданні ми маємо зірвати всі сентиментальні завуальованості, які спотворюють його. Ці вуалі були накинуті через просту боязнь, адже чепурна сентиментальність настільки здатна задовільнити. Сентиментальність комфортна і тому принижує.

У тому, хто молодий та здоровий, коли жадання конфліктує з сентиментальністю, жадання перемагає. Сентиментальність — породження моди, жадання — вічне. Жадання тріумфує, бо це радісне піднесення, яке веде далі за собою; насолода  володінням і пануванням та вічна перемога, від якої народжується вічна битва заново, жадання — самовідданий і найвірніший опір завоюванню. І оскільки це певне завоювання є тимчасовим, потрібно постійно завойовувати заново.

Жадання є силою, в якій удосконалюється дух, приносячи до білого вогню збудження тіла. Дух горить яскраво і чітко від здорової, міцної плоті, очищеної в обіймах. Тільки слабкі і хворі занурюються в болото і зменшуються.

Жадання є силою, зрештою, тому, що ніколи не веде до незрозумілості визначеного та безпечного, зробленого заспокійливою сентиментальністю. Жадання — це вічна битва, яка ніколи не увінчується перемогою. Після короткочасного торжества, навіть під час ефемерного торжества, пробудження невдоволення спонукає людину, керовану дикою волею, розширюватися і перевершувати себе.

Жадання для тіла — те, що ідеально для духу — чудова Химера, яка коли-небудь захоплюється, але ніколи не захоплює, яка молода і жадібна, сп’яніла баченням, прагне без спокою.

Жадання є силою.

Валентіна де Сен-Пуан

1912 рік

Переклала: Рімма Колода

 


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.