Гендерно марковані товари — це не жарт. Вони є всюдисущною агресивною ідеологічною силою, що формує хід наших думок, спосіб наших дій та кількість наших грошей. Наша колекція фото Безпідставно поділених на гендери товарів без сумніву смішна. Коли люди створюють жіночі та чоловічі версії таких речей, як яйця, собачий шампунь та мариновані огірки, важко стримати сміх. Проте це не просто смішно. Ось п’ять причин, чому це проблема:

1. Підтвердження гендерної бінарності

Жінки та чоловіки живуть сьогодні надзвичайно подібним життям. Ми ростемо разом, ходимо в однакові школи та отримуємо однакові роботи. Поза побаченнями — і для деяких з нас — поза процесом створення дітей, гендер не є таким важливим у нашому реальному, актуальному повсякденному житті.

Ці товари намагаються чинити спротив цій ідеї, наполегливо нагадуючи нам, що від вашого гендеру багато чого залежить, хоча насправді це трапляється доволі рідко. Але якщо не існуватиме різниці між гендерами, то не буде й гендерної нерівності. Одна група не зможе вважати, що вона краща за іншу, адже іншої групи не існуватиме.

Підкріплення гендерної бінарності також робить усіх, хто не вписується, проблемою, або невидимими. По суті, це в тією чи іншою мірою стосується всіх нас. Очевидно, це велика проблема для людей, які не вважають себе чоловіками чи жінками, або для тих, чиї органи не відповідають їхній ідентичності, а також це проблема для всіх інших. Майже кожного дня багато хто з нас намагається вписатися у цю бінарність: у виборі їжі, одягу, способу дій, косметики, у тому, як ми рухаємося чи говоримо. Всі ці речі гендерно промарковані й коли ми робимо це, користуючись «гендерними підказками», то змушуємо себе вкотре підкріплювати бінарність.

2. Підкріплення стереотипів

Безглузде гендерне маркування товарів — це не просто поділ нас на дві групи. Це й спроба сказати нам, що має означати перебування в одній з двох коробок. Кожен цей товар — це можливість нагадати нам про це.

3. Визначення залежної чи нижчої позиції жінки

Занадто часто гендерні стереотипи — це не просто про різницю, а й про нерівність. Наведені нижче товари не лише підтверджують бінарність гендеру та наповнюють її нісенітницями, вони безперечно повідомляють нам, що жінки та чоловіки мають відігравати нерівні ролі в нашому суспільстві.

Дівчатка — медсестри, хлопчики доктори:

Дівчатка — принцеси, хлопчики — королі:

4. Економічна нерівність для жінок

Часом жіночі та чоловічі продукти мають різну ціну. Коли таке трапляється, товари для жінок, як правило, є дорожчими. Якщо жінки не приділяють цьому уваги, або якщо для них важливо мати «правильний» продукт, то в підсумку вони витратять більше грошей. У США, в штаті Каліфорнія було проведено дослідження, згідно з яким жінки на рік витрачають на 2 044 доларів більше.

Чи це не привід для гніву? Це реальні гроші. На їжу, навчання або дійсно класний відпочинок. Коли жінки змушені платити більше, це шкодить нашій фінансовій сталості та незалежності, знижує якість життя.

5. Маркування не за гендеру, а за якостями товарів

Одним з найбільш поширених виправдань для існувань таких продуктів є різниця між чоловіками та жінками. Але частіше гендер використовується як міра для різних якостей товару. На практиці було б розумніше та ефективніше просто позначати реальну різницю між товарами.

Наприклад, багато безглуздо гендерно маркованих товарів рекламуються як жіночі, коли вони меншого розміру. Фото цих навушників підтверджує це. Чи не простіше було б зазначити розмір навушників?

Можливо, деякі жінки будуть вдячні за навушники меншого розміру, але набагато простіше було б робити вушні затички різних розмірів та дозволити користувачам самостійно обирати, які їм потрібні.

Подібні товари роблять невидимими більших жінок та менших чоловіків. Вони потенційно можуть змусити їх почуватися погано чи обмежувати їхній вибір. Коли «норма» для жінок бути витонченими та маленькими, як мають почуватися жінки, що не використовують менші навушники? А як щодо невеликого хлопця, який прагне навчитися грати на гітарі? Він має забути про це, якщо чоловічі гітари для нього незручні, але й під загрозою смерті він не стане грати на такому:

Оригінал: https://goo.gl/UrxAwa

 


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.