ЩО: Відкрита лекція «Вдома, але без дому: практики повсякдення жіночої домашньої служби у Галичині кінця ХІХ – початку ХХ століття»
ДЕ: ауд. 424, Гуманітарний факультет УКУ, вул. Козельницька, 2а
КОЛИ:  13 грудня, 16:15-18:00

На зламі ХІХ–ХХ століть серед пропозицій на ринку праці для жінок служба користувалися чи не найбільшим попитом. Для тисяч мігранток, що переїздили з сільської місцевості до міста у пошуках заробітку, вона була найпростішим способом отримати роботу. Рятівним кругом служба у якості гувернантки або упорядниці дому ставала також для сотень самотніх чи овдовілих жінок, що з огляду на обмежений перелік доступних тоді жінкам професій, шукали спосіб як себе забезпечити самостійно. Посада служниці найчастіше передбачала умову проживання жінки у домі своїх роботодавців, і зобов’язувала її підлаштовуватися під ритм, правила і звички життя у ньому. Спільний побут, який міг тривати роками, робив служницю частиною життя дому, при цьому рідко коли ставав домом для неї. Примарність такої можливості випливала з цілого комплексу маркерів, якими позначали її місце, статус у домі, моделі прийнятного у поведінці з господарями і поза ним. Чим жили служниці, яким був їх щоденний побут, з якими проблемами у своїй професії вони найчастіше зустрічалися, що визначало суспільні конотації навколо їхньої сфери зайнятості і чому? У лекції на основі матеріалів родинного листування, спогадів, щоденників, преси та художньої літератури того часу авторка шукатиме відповіді на ці запитання.

Доповідачка: Іванна Черчович – к.і.н., молодша наукова співробітниця Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України

Подія у Фейсбуці


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.