ЩО: Поверни собі ніч. Вечірній марш
ДЕ: площа Кринична (станція Підзамче)
КОЛИ: 10 грудня о 19:30


10 грудня ми вийдемо на вулиці Львова, аби вкотре наголосити на своєму праві безпеки в місті в темний час доби. Подія в рамках всесвітньої кампанії “16 днів проти гендернозумовленого насильства”.

Місце зустрічі: площа Кринична (станція Підзамче)

В добі не має бути часу для насилля!
Якщо на нас нападають вночі — це не наша провина, що ми “не там” і “не тоді” ходили, а проблема міста, бо воно не облаштоване так, щоб почуватись безпечно і комфортно. Неосвітлені вулиці, неактивна реакція на дзвінки у поліції, незручна транспортна розв’язка – усе це впливає на якість та безпеку життя.

Ми заявляємо про своє право на місто — право пересуватися містом і вдень, і ввечері, і вночі. Про недостатню увагу очільників\ць міста до потреб жінок і небезпеку нічних вулиць саме для жінок.

Ми наголошуємо на важливості реагування, коли йдеться про гендернозумовлене насильство, насильство, від якого потерпають здебільшого жінки і через те, що вони жінки.

Ми вимагаємо від держави визнання існування гендернозумовленого насильства  — насильства, від якого потерпають переважно жінки і через те, що вони жінки.

Ми наполягаємо на створенні дієвих механізмів попередження та подолання насильства і захисту постраждалих жінок.

Ми наголошуємо також й на тому, що в умовах пандемії та карантину варто дбати про безпеку та освітленість вулиць, безпечні варіанти пересування містом громадським транспортом у будь-який день тижня та час доби.

Ми вимагаємо підписати Конвенцію Міжнародної організації праці №190 про викорінення насильства та домагань у світі праці. Конвенція передбачає захист жінок дорогою на роботу та з роботи, а, отже, спрямована на збільшення безпеки вечірніх і нічних вулиць.

***

Нічний марш проти насильства над жінками (Reclaim the Night, Take Back the Night) організовується в різних країнах світу з 1970-тих років. Він виник як форма спротиву насильству над жінками і суспільному замовчуванню цих злочинів.

***

16 днів проти гендернозумовленого насильства — це міжнародна кампанія, яка проводиться щороку. Вона розпочинається 25 листопада та триває до 10 грудня.

***

Марш проводиться у співпраці ГО “Феміністична майстерня”, Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”Центру “Жіночі перспективи” та Educational Center for Human Rights in Lviv.

Приходьте! Ми маємо право на життя у безпечному місті!

Зображення:  Anna Grin

Підтримати нас на Patreon!      Залишити відгук! 

Подія у Facebook

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.