ЩО:Події від Феміністичної майстерні на Форумі Видавців 2018
ДЕ: Феміністична майстерня, пл. Ринок 42 (вхід з подвір’я)

КОЛИ: 19-21 вересня


19 вересня (ср) о 13:00
Жінки, Близький Схід і Фемінізм: теоретичні положення та повсякденні практики буття жінки в мусульманських країнах (Близький Схід та Магриб) – презентує Марія Демішева

Презентація дослідження про положення жінок в країнах Близького Сходу та Магрибу та варіації феміністичних рухів у цьому регіоні. Презентація скрадатиметься із трьох інформаційних частин: положення щодо жінки в основних текстах ісламу (Коран та Хадіси), традиції та практики країн Близького Сходу та Магрибу стосовно ролі жінки в родині та соціумі, феміністичні рухи в регіоні, місце яке відводиться Корану у боротьбі жінок за власні права. До того ж, згадаємо деякі мистецькі проекти, що існують в регіоні та за його межами і які стосуються ролі жінок в традиціях ісламу.

20 вересня (чт) о 19:00
«Персонажки» – феміністична гра від Бумі

Вона дозволить учасницям дружньо позмагатись у знанні жіночих та квір-персонажок з художньої літератури. Відомий факт, що світова література здебільшого розкриває історії чоловіків. Це виховує молодь і формує у читачів специфічну картину світу, де жінок чи людей з іншою гендерною ідентичністю наче не існує або від їхніх дій нічого не залежить. Тому ми хочемо разом пригадати всіх жіночих та квір-героїнь, яких ми знаємо, та розповісти одна одній про них.

21 вересня (пт) о 13:00
Феміністичні читання статті Л. Ірігарей: Ця стать, яка не одинична

Читання перекладу статті психоаналітикині Люсі Ірігарей «Ця стать, яка не одинична», що критикує класичний психоаналіз за те, що той розглядає жіночу стать в якості нестачі, в якості такої, якої не існує (жіноче бажання пенісу). Ірігарей вказує на те, що жінка – це множинність статей, оскільки, на противагу класичній думці Фрейда, вона не тільки має статевий орган, на її тілі їх безкінечна кількість. Тож, під час читання ми матимемо змогу познайомитися з альтернативним поглядом на жіночу стать та бажання жінки в психоаналітичній теорії.

21 вересня (пт) о 19:00
«Речі, які ми б хотіли довідатися на уроках літератури в школі» — це відкрита розмова про шкільне читання.
Проведуть Світлана Панчук і Слава Огороднік

Чого бракує шкільній програмі з літератури? Чому після ЗНО з літератури середньостатистичний учень/учениця забуває більшість того, що його вчили? Навіщо потрібна антидискримінаційна експертиза підручників і де серед всього цього творчість?

Як змінювалися погляди на окремі твори з часу їх написання? Де межа між інтерпретацією і перекрученням? Чи варто шукати рольових моделей у книжках?

Чому важливо читати романи в епоху інстаграму і чим можуть бути корисні переживання героїв двохсотлітньої давності? Чому не варто уникати важких сюжетів і як зробити так, щоб кожен учень/учениця знайшли героя/героїню до смаку?

Запрошуємо усіх зацікавлених для спільного пошуку відповідей.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.