Тільки уявіть: у 2025 році, вперше за 20 років, Шевченківську премію у візуальному мистецтві отримала жінка. То чи справді сучасне українське мистецтво є сучасним, а чи все ще підкоряється архаїчному принципу чоловічого домінування?

ЩО: «Вперше за 20 років Премію Шевченка у візуальному мистецтві отримала жінка»: лекція про гендерний дисбаланс у мистецтві від Олександри Кущенко
КОЛИ: 5 квітня о 14:00
ДЛЯ КОГО: для жінок* і союзників
ДЕ: Львів, центр
РЕЄСТРАЦІЯ: https://forms.gle/9W6Y7f68maSdtXKA8

На події ми розглянемо такі питання:

  • Що являє собою найвища державна мистецька нагорода і за який внесок її цьогоріч отримала Жанна Кадирова
    В чому причини тривалого гендерного дисбалансу серед лауреатів і як цей дисбаланс впливає на українське мистецьке середовище

Ми також згадаємо попередні випадки нагородження жінок Шевченківською премією у візуальному мистецтві та їхні здобутки.

Метою лекції є осмислення цієї події — нагородження Жанни Кадирової — у контексті розвитку сучасного українського мистецтва та питань гендерної рівності.

Подію проведе Олександра Кущенко — арткритикиня, дослідниця львівського мистецького середовища. Засновниця медіа про мистецтво ArtLvivOnline (від 2014). Авторка відкритих циклів лекцій спільно з Феміністичною майстернею «Істор(ії) мистецтва» (2019) та «Істор(ії) фотографії» (2020). Лекторка у Львівській національній академії мистецтв та Українському католицькому університеті.

*Подія організована за підтримки Соціального Руху та Данського Інституту Партій і Демократії