ЩО? Доповідь: “Поточна ситуація у Курдистані та перспективи феміністичного інтернаціоналізму”
ДЕ? вул. Філатова, 7 (третій поверх)
КОЛИ? 21 липня (четвер), 18:00
ВХІД ВІЛЬНИЙ


Цього року 19 липня відзначається десята річниця Рожавської революції.
У Рожаві, що розташована у північно-східній Сирії, з 2012 року розбудовується альтернативна соціальна система, заснована на гендерній рівності, низовій демократії та екології. У цій моделі суспільство безпосередньо керує всіма сторонами життя – без участі держави, через громадські форми організації.

Важливу, ба навіть провідну, роль у цьому відіграють автономні жіночі організації. Від жіночих загонів самооборони до жіночих центрів здоров’я, жіночих кооперативів, жіночих громад, або й сіл, де живуть самі жінки з дітьми — автономні жіночі структури існують на дуже різних рівнях. Водночас курдський рух зазнає серйозних утисків, а самоврядному регіону на північному сході Сирії знову загрожує військовий напад з боку Туреччини.

У 2018 та 2019 роках феміністична делегація з Німеччини відвідала самоврядний регіон та провела інтерв’ю з жінками, які зі своєї перспективи розповідали, чому революція в Рожаві є революцією жіночою. Центральним у їхніх наративах є активний опір не лише військовим нападам на регіон, але й патріархальним структурам суспільства.

Одна з учасниць тієї делегації зараз перебуває у Львові і робитиме дві доповіді: про створення автономного жіночого самоврядування в Рожаві та про поточну ситуації в Курдистані й перспективи Глобального феміністичного альянсу за живу утопію.

Доповіді будуть англійською мовою з українським перекладом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.