Квір(ні) анти-архіви: три події в рамках Резиденції солідарності
Проводять надія чушак та Юлія Сердюкова*

Пропонуємо разом поміркувати про можливість альтернативних репрезентацій та форм пам’яті, які ми називаємо квір(ними) анти-архівами. Цей проект – критика наявних практик та інституцій творення історії та пам’яті з квір-феміністичної позиції. Він випливає із відчуття та переживання “інакшості” і того, як воно трансформується в нашому повсякденному житті та активізмі. Матеріали та рефлексії, зібрані під час резиденції, будуть використані у нашій подальшій роботі над квір(ними) анти-архівами.

В рамках резиденції ми запрошуємо на три взаємопов’язаних, але самостійних, події.

ЩО: Чи можлива квір-історія? (інтерактивна лекція)
ДЕ: 
URBAN бібліотека (вул. Устияновича, 4)
КОЛИ: 9 грудня 16:30

Якщо квірність – це критика політики ідентичності та традиційних форм репрезентації, якою може бути її історія? Ми поговоримо про приклади квір(них) історій та архівів з інших контекстів, а також обговоримо виклики для таких проектів в українському сьогоденні.


ЩО: Квір(ення) кіно: аудіовізуальне (від)творення досвідів інакшості (показ і дискусія)
ДЕ: Феміністична майстерня (пл. Ринок, 42, вхід з двору)
КОЛИ: 11 грудня 19:00

Чи можливе створення фільмів та/або відеоробіт, які би виступали квір альтернативою мейнстрімному кіно та фестивальній кон’юнктурі так званого “авторського кіно”? І якщо так, що саме робить такі твори “квірними” – і навіщо вони нам потрібні? Ми пропонуємо вашій увазі показ низки короткометражних стрічок та їх обговорення.


ЩО: Розмова про Інакшість (перфоманс-дослідження)
ДЕ: Феміністична майстерня (пл. Ринок, 42, вхід з двору)
КОЛИ: 13 грудня 17:00

Запрошуємо зацікавлених* взяти участь у перфомансі-дослідженні у форматі “довгого столу”. Цей формат запропонувала феміністична мисткиня, активістка та дослідниця Лоіс Вівер. “Довгий стіл” – це спроба перенести інтимні розмови на непрості теми, які часто трапляються під час вечірок та великих святкувань у колі друзів/знайомих, у публічний простір.

Суть формату “довгого столу” в тому, що люди, які хочуть брати участь у розмові, сідають за стіл, а хто хоче лише спостерігати та слухати, знаходяться в приміщенні не за цим столом. Говорити можна лише сидячи за столом, але упродовж перформансу учасн_иці можуть вільно вставати з-за столу та сідати за нього.

Під час “довгого столу” в рамках Резиденції солідарності ми хочемо обговорити разом досвід та переживання Інакшості. Зібрані матеріали будуть використані у нашій подальшій роботі над створенням квір(ного) анти-архіву.

Вхід на події вільний і бажаний – для жінок, а також транс*гендерних, небінарних та інтерсекс людей. Для участі у перфомансі, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням.

*надія чушак – низова квір-фем активістка, антропологиня за освітою (PhD, університет Мельбурна, Австралія).
Юлія Сердюкова – низова квір-фем активістка, продюсерка документального кіно, фотографка.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.