ЩО: виставка «Професіоналки» під відкритим небом
ДЕ: вул. Галицька, біля каплиці Боїмів
КОЛИ: 7 березня – 30 квітня

З 7 березня до 31 травня біля каплиці Боїмів експонується виставка «Професіоналки», що присвячена жінкам, які зробили вклад у різні галузі — від фізики до мистецтва. Виставка приурочена до Міжнародного дня боротьби за жіночі права та міжнародний мир.


З цієї ж нагоди відбудеться:
– Жіночий марш-Львів // International Women’s Strike;
Women Play Music // party;
– Флешмоб Права жінок-права людини! #реагуй;
– Публічна дискусія «Жінки в часи воєнного конфлікту».


Половина працюючого населення України — жінки. Але досі існує тенденція до замовчування такої жіночої діяльності, що не пов’язана з репродуктивною працею. Через те, що дискурс навколо жінок не є сформованим, професіоналки, які досягли успіху в своїх професійних галузях, залишаються маловідомими, а в суспільстві побутує стереотип про існування “чоловічих” професій.

Маленькі дівчатка не мріють бути космонавтками, а студентки та молоді спеціалістки почуваються невпевнено, піднімаючись кар’єрними сходинами. Вони не бачать прикладів натхненниць, з якими можна було б асоціювати себе задля мотивації своєї праці.

Мета виставки «Професіоналки» — надати позитивні приклади професійної реалізації жінок та почати практику говоріння про спеціалісток, як історичних особистостей та сучасниць.

Слоган плакатів “(Не)видимі. Значимі” покликаний звернути увагу на невидимих жінок-професіоналок. Показуючи жіночі обличчя та розповідаючи їхні біографії, ми робимо їхній внесок помітним та значимим.

Організаторки виставки — ГО «Феміністична майстерня» за підтримки ГО «Центр «Жіночі перспективи», Sigrid Rausing Trust та управління культури Львівської міської ради.

[getsocial app=”sharing_bar”]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.