ЩО: Істор(її) мистецтва. Епоха Відродження
ДЕ: 
Галерея сценографії Театру Лесі Українки (вул. Городоцька, 36, м. Львів)
КОЛИ: 
28 травня о 19:00


Під час лекції йтиметься про появу гуманізму як суспільно-філософського руху, і зміну світогляду в епоху Відродження. Слухачі та слухачки лекції дізнаються, як зміни інтелектуального клімату стали сприятливими для жінок-художниць. Від чого звільнив наказ 1571-го року у Флоренції митців та мисткинь? І яку свободу принесли ці зміни жінкам?

Уважно придивимося до робіт художниць, яких високо оцінив перший історик мистецтва та арт-критик Джорджо Вазарі у «Життєписах найславетніших живописців, скульпторів та архітекторів»: скульпторку Проперцію де Россі, художницю-черницю Плаутіллу Неллі та Софонісбу Ангіссолу. На прикладах їхніх робіт дізнаємось про характерні риси мистецтва Відродження.

Також йтиметься про професійну конкуренцію між жінками художницями та чоловіками, яка призвела до появи дискримінаційних умов для вступу та навчання у мистецьких академіях того часу.

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
ПРО КУРС

🔹 Істор(її) мистецтва – це відкритий курс, який надає загальні знання про особливості художніх стилів та напрямків європейського мистецтва від Ренесансу до сьогодні (сучасні контемпорарні практики) на прикладах робіт художниць.

🔹 Лекторка:
Олександра Кущенко – засновниця проекту ArtLvivOnline, арт-критикиня (переважно для видання “Zbruch”). За освітами журналістка та мистецтвознавиця. На сьогоднішній день є аспіранткою ЛНАМ, досліджує енвайронмент в контексті мистецького середовища Львова.

🔹 Додатково про курс можна почитати тут.
🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹

Лекції відбуваються зазвичай щовівторка о 19:00 (слідкуйте за розкладом, можливі зміни). Вхід вільний.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.