ЩО: Презентація “Як пов’язані фемінізм, кооперативи і капіталізм?”
ДЕ:
Феміністична майстерня, пл. Ринок, 42 (вхід з двору)
КОЛИ: 
26 жовтня (субота) з 16:00 до 17:00


Чому існує бідність? Чому є люди, які працюють дуже багато і отримують дуже мало, а є ті, хто здається нічого не роблять, але живуть в достатку, навіть в надлишку? До того ж не всі мають змогу, сили, навики, фізичне і психологічне здоров’я бути супер активними і продуктивними. Чому капіталізм – це погано?

Існує думка, що зараз людство досягнуло найвищої точки розвитку, а капіталістична (або як її ще зараз називають “неоліберальна”) наразі найбільш досконала і демократична економічна система, адже дає можливості всім для реалізації. Потрібно просто бути активною, цілеспрямованою людиною, яка знає чого хоче. Чи це справді так?

Тоня Мельник (швея, мисткиня, фем-активістка, співзасновниця швейних кооперативів “ReSew” та “Швеми”) спробує вам розповісти на прикладі швейної індустрії: як підприємства експлуатують людські та природні ресурси, як зводять особистість до людини-машини, людини-функції, а збагачення, як результат, отримує одна чи невелика кількість людей.

Також Тоня розповість чи можливі альтернативи капіталістичному устрою підприємств і яким чином вона з товариш_ками намагаються втілювати альтернативу в життя у вигляді швейного кооперативу “ReSew”.
Чому швейний? – тому що учасниці кооперативу заробляють на життя шиттям.
Чому кооператив? – тому що горизонтальна структура організації, рішення приймаються консенсусом і практикується ненасильницька комунікація.
Чому це не відлуння з радянського минулого і не утопія Віри Павлівни з роману Чернишевського?
Про всякі такі питання і не тільки Тоня розповість вам на презентації у суботу 😉

Вхід – вільний.

Ще для бажаючих можна попрактикуватись в кооперативності й пограти в настільну гру “Швейний кооператив”, запрошуємо.
Граємо відразу після презентації. Для участі потрібна реєстрація в формі (кількість місць обмежена).

 

Подія на Facebook


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.