Що: Шведський підхід до питання проституції: дискусія
Де: Феміністична майстерня, площа Ринок, 42
Коли: 26.01.2019 о 17:00-19:00

В Україні не перший рік точаться дискусії щодо законодавчого статусу проституції. Одні наполягають на його реформуванні, вимагаючи легалізації, інші ж відстоюють нинішні норми. Але є й інший шлях. Шлях скорочення попиту на проституцію і надання усім бажаючим можливості виходу з секс-індустрії. Така правова модель звільняє від відповідальності осіб, безпосередньо залучених в проституцію і карає бенефіціарів сексуальної експлуатації – сутенерів та клієнтів.

Описаний підхід і називається шведською, або скандинавською, моделлю. Нині він впроваджений в 9 країнах, серед яких Канада, Франція, Норвегія, Ісландія тощо. Зовсім нещодавно Шведську модель також ввели в Ізраїлі, а зараз про неї багато говорять в Іспанії та ЮАР. Які причини такого стрімкого розповсюдження аболіціаністських ідей та яким чином феміністичний рух впливав протягом історії на долю проституйованих жінок?

На зустрічі я відповім на ці та інші питання, розберу аргументи противників Шведської моделі та альтернативні спроби реформувати інститутe проституції. Крім того, важливою складовою міроприємства буде обговорення шляхів впровадження Шведського підходу в Україні.
Дискусія передбачає участь всіх, хто прийде і буде мати бажання розмовляти публічно на цю тему.

До зустрічі!

Проводить дискусію Яся Михайлова: феміністка, активістка Резистанти.

Ілюстрація Дана Рвана


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.