ЩО: Істор(її) мистецтва. Мистецтво після Другої Світової війни (18+)
ДЕ: 
Театр Лесі Українки (вул. Городоцька, 36, м. Львів), головний вхід театру, фойє театру
КОЛИ: 
20 серпня (вівторок) о 19:00


Візуальне мистецтво після Другої Світової війни прагне вирватись за межі: картинної рами, простору галереї/музею, традиційної форми матеріального об’єкту. Ці тенденції бачимо у роботах Лі Краснер, представниці абстрактного експресіонізму, що акцентує увагу на процесі, взаємодії художниці, фарб та полотна. Йоко Оно, Маріна Абрамовіч, Яой Кусама взаємодіють з глядачами через перформанси та інсталяції. Художниці крізь призму власного досвіду говорять про життя і переживання жінок.

Час, коли новітні мистецькі практики виникають і розвиваються в Америці та Європі, припадає на радянський період в історії Україні. Єдиним санкціонованим способом самовираження в умовах тоталітиразму стає дотримання методу соціалістичного реалізму. Неприйняття такої ситуації знайшло вихід у русі “шістдесятників”, зокрема художниця та діячка правозахисного руху Алла Горська захищала свободу творчості. Паралельно існувало “неофіційне мистецтво”, витіснене політичною та ідеологічною цензурою з публічного простору. Про офіційне/неофіційне поговоримо на прикладах робіт Людмили Ястреб, Тетяни Яблонської, Софії Караффи-Корбут, Юзефи Кратохвилі-Відимської, Ади Рибачук.

 

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
ПРО КУРС

🔹 Істор(її) мистецтва – це відкритий курс, який надає загальні знання про особливості художніх стилів та напрямків європейського мистецтва від Ренесансу до сьогодні (сучасні контемпорарні практики) на прикладах робіт художниць.

🔹 Лекторка:
Олександра Кущенко – засновниця проекту ArtLvivOnline, арт-критикиня (переважно для видання “Zbruch”). За освітами журналістка та мистецтвознавиця. На сьогоднішній день є аспіранткою ЛНАМ, досліджує енвайронмент в контексті мистецького середовища Львова.

🔹 План лекцій та додаткову інформацію про курс можна почитати тут 

🔹 Відеозаписи попередніх лекцій тут 


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.