ЩО: ТворчСхід на Конгресі Культури: показ фільмів і дискусія
ДЕ: 
Палац Культури ім. Гната Хоткевича (вул. Кушевича, 1, Львів)
КОЛИ: 
14 жовтня (понеділок) о 19:00


ТворчСхід, Конгрес Культури, Феміністична майстерня та Палац Гната Хоткевича запрошують на прем’єру трьох документальних стрічок!

Запропоновані фільми розповідають про взаємодію та взаємозаперечення творчості й роботи в сучасній Україні. Про креативність, яка є бажаною, і творчість, яку ми часто не помічаємо.

Ми зняли цілий фільм на фотооб’єктив з радянського фотіка. Ми зазирнули в темряву цехів Свеми, але чудовий RGB-світ тепер виглядає ще більш неоднозначним. Ми поділилися камерами з нашими героями та героїнями, наробили мультиків з їхніх малюнків і навіть один раз дуже творчо посмажили картоплю!

📺 ПРОГРАМА ПОКАЗУ 📺

🔸 «Життя поза резюме» (Режисер Сашко Протяг, 2019, 42 хв.)

Найчастіше в резюме немає місця для вказання ваших “творчих практик”. І навіть якщо там є розділи на кшталт “хоббі й зацікавлення”, то ви навряд чи будете туди вписувати “підбирання цікавих речей на вулиці”, “поук татуювання” або “розмови про марксизм на кухні”. Якщо в Марго запитати “чим ти займаєшся?”, вона навряд чи згадуватимете про своє навчання в училищі чи підробітки посудомийкою. Розмови Олега зі своєю донькою і другом про свободу є такою ж невід’ємною частиною його життя, як і монотонна робота на заводі. Марта не може знайти собі роботу, але може зробити з тіста іграшкове немовля з фільму “Голова-гумка” Девіда Лінча. Фільм “Життя поза резюме” досліджує взаємодію і взаємозаперечення роботи і творчості в сучасній капіталістичній Україні.

🔸 «Метаробота» (Режисер Василь Лях, 2019, 22 хв.)

Фільм описує життя маріупольця, котрий намагається творче інтерпретувати найабсурдніші справи, обов’язки і події в щоденному житті людини з низьким прибутком. Робота в службі таксі, створення мультфільмів за допомогою старого принтера і вирощування соняхів на балконі є ритуалами, що дозволяють вислизнути із світу соціальних негараздів і несправедливостей.

🔸 «Сиреневые точки» (Режисерка Оксана Казьміна, 2019, 20 хв)

Режисерка досліджує протиріччя між прекарними умовами роботи на місцевому виробництві фотоплівки в місті Шостка і особливим “хіпстерським” статусом продукту в сучасному світі. Автобіографічні моменти спогадів про досвід роботи з плівкою в 80-ті і 90-ті в Західній Україні перетинатимуться з рефлексіями про статус речей і професій наприкінці 2010-х.

☝ Після перегляду відбудеться дискусія за участі режисерів та режисерки. Модерує Йош (ГО “Феміністична майстерня”).

«ТворчСхід» – це проект маріупольського ГО “Фріфілмерз”, в рамках якого режисери й режисерки знімають короткометражні стрічки про культурні феномени поза культурними столицями.

Фільми створено #ЗаПідтримкиУКФ (Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору – програма УКФ) та за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung в Україні. Зміст фільмів перебуває у виключній відповідальності ГО «Фріфілмерз» і авторів та авторок стрічок і може не відображати позиції фондів.

 

Подія на Facebook


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.