ЩО: Істор(її) мистецтва. Мистецтво доступне кожн_ій
ДЕ: 
Театр Лесі Українки (вул. Городоцька, 36, м. Львів), головний вхід театру, фойє театру
КОЛИ: 
13 серпня (вівторок) о 19:00


Міжнародна виставка, що пройшла в 1925 році в Парижі, дала життя терміну «ар-деко». Представлені на ній розкішні зразки декоративно-прикладного мистецтва доводили, що Париж залишився інтернаціональним центром стилю й після Першої світової війни. Характерні риси цієї мистецької течії в живописі розглянемо на прикладах робіт Тамари Лемпицької та Герди Вегенер.
Одним з найважливіших та найяскравіших, з позиції сьогоднішнього дня, мистецьких явищ після Першої світової війни є Баугауз – навчальний заклад і творче середовище, що виникло в ньому. Про історію цієї школи дизайну та контекст, в якому працювали художинці, поговоримо на прикладах робіт і біографій Гюнти Штольц (текстиль), Ані Альберс (текстиль), Маріанни Брандт (метал), Фредеріки Дікер (текстиль) та Лу Шепер (живопис, ілюстрація).
У Львові у 1929—1935 роках активно впливало на культурний ландшафт мистецьке авангардистське угрупування Artes, до якого входила Марґіт Райх-Сельська. Важливою підтримкою для розвитку цієї групи були тексти Дебори Фоґель, а також її присутність як співрозмовниці.

🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹🔹
ПРО КУРС

🔹 Істор(її) мистецтва – це відкритий курс, який надає загальні знання про особливості художніх стилів та напрямків європейського мистецтва від Ренесансу до сьогодні (сучасні контемпорарні практики) на прикладах робіт художниць.

🔹 Лекторка:
Олександра Кущенко – засновниця проекту ArtLvivOnline, арт-критикиня (переважно для видання “Zbruch”). За освітами журналістка та мистецтвознавиця. На сьогоднішній день є аспіранткою ЛНАМ, досліджує енвайронмент в контексті мистецького середовища Львова.

🔹 План лекцій та додаткову інформацію про курс можна почитати тут: https://femwork.org/novini-fm/zapuskayemo-istor-yiyi-mistetstva/

🔹 Відеозаписи попередніх лекцій тут: https://www.youtube.com/playlist?list=PLi9ul5w4VguuSK4RwI3TW-x-hw9E6cduv


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.