Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA цього року присвячений темі “Крізь ілюзії”, і говорить про багато невидимих проблем. Знайомимо вас із феміністичнми фокусами фестивалю.

ЩО: Мандрівний Docudays UA
ДЕ: м. Львів, локації шукайте нижче!
КОЛИ: 11-20 листопада
ВАРТІСТЬ: безкоштовно

Докудейз

5 причин відвідати Мандрівний Docudays UA


По-перше, тема фестивалю цього року — «Крізь ілюзії», у Львові провідницями крізь ілюзії до нових ідей про цивілізаційний устрій стануь досвідчені правозахисниці. Гості фестивалю завітають на відкриття і поділяться своїм досвідом та ідеями. Запрошені правозахисниці:

  • Любов Максимович, голова Громадської організації “Центр “Жіночі перспективи”, яка вже 19 років працює у Львові на захист прав жінок.
  • Наталія Дульнєва, членкиня Ради Профспілки правозахисників «Солідарність» та Голова Ради Львівської громадської організації «Дівочий клуб «Юнка».
  • Олександра Романцова, координаторка проектів моніторингу порушення прав людини на Сході України та в Криму «Центру Громадянських Свобод»/Євромайдан SOS.
  • Богдана Стельмах, координаторка Волинського прес-клубу, Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Волині, представниця Інституту масової інформації у Волинській області.
11 листопада о 19:00
Львівський палац мистецтв

По-друге, на відкритті фестивалю покажуть фільм «ЗАДИРИСТА ГОРОБКА» (реж. Нанфу Вонґ, США/Китай, 2016 р,  84 хв).  Це потужна надихаюча картина про героїчну китайську правозахисницю Йє Хайєн на прізвисько Задириста Горобка, яка бореться проти сексуального насилля. Відважна режисерка Нанфу Вонґ слідує за нею крізь небезепеки та труднощі.


По-третєфільм «ТАТКОВА ДОНЕЧКА»  (реж. Меліса Унері, Фінляндія, 2015, 52 хв) — фільм, який феміністично виносить особисті стосунки батька та дорослої доньки (вона ж і є режисеркою) назагал, робить політичну заяву про батьківський тиск на особистість, розглядає теми тяглості традицій поколінь та особистих кордонів. Показуючи приватні сцени свого повсядення у спілкуванні з рідним батьком, режисерка ніби намагається знайти допомогу ззовні для вирішення пробеми.

14 листопада о 19:00
Львівський палац мистецтв
16 листопада о 15:00
Львівська обласна універсальна наукова бібліотека (пр. Шевченка, 13)

По-четверте, показ та обговорення фільму «ЗВІТЬ МЕНЕ МАРІАННОЮ» (реж. Кароліна Бєлявська, Польща, 2015, 75 хв), що спостерігає за життям транссексуальної людину в процесі корекції статі. Колишній чоловік, у якого була дружина і діти, вирішує стати Маріанною і при цьому зберегти важливі для неї стосунки з близькими людьми. Ця стрічка — гарна нагода разом з героїнею пережити нелегкий період життя та наблизитись до розуміння повсякдення транссексуальної людини. Після перегляду відбудеться обговорення разом з представницями ЛБТ-спільноти.

20 листопада о 19:00
Львівський палац мистецтв 

По-п’яте, окремої згадки вартує той факт, що переважну більшість фільмів Мандрівного створили жінки. Тож підтримайте молодих і відважних режисерок, які працюють у документалістиці та розкривають важливі суспільно-політичні теми.

[getsocial app=”sharing_bar”]


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.