ЩО: Належати всім і нікому: Сімона Вейль. Розповіді та обговорення
ДЕ: 
Urban-бібліотека, вул. Устияновича, 4 
КОЛИ: 
 10 жовтня (субота) о 16:30


Говорити про Сімону Вейль – неможливо без пристрасті. Інтелектуалка, яка йде на фабрику читати з робітниками Платона. Єврейка, яка виховувалась на казках братів Грімм і, за словами Еліота, була сучасною маркіоніткою. Ліва бунтарка, яка поїхала в Іспанію на громадянську війну, і християнська містикиня.
Зростаючи в дусі агностицизму і вбачаючи в атеїзмі потенцію очищувати від ідолопоклонства, Вейль мала цікаву пригоду з християнством, а її інтелектуальні рефлексії зачаровували таких різних людей, як папа Павло VI чи Альбер Камю. А Сімона де Бовуар писала: “Я заздрю Вейль, у неї таке серце, яке може битися по всьому світу”.
Нею цікавились люди релігії і радикальна молодь 68-го року. Можливо, найкраще її досвід описав Кшиштоф Чижевський: “Вейль відкриває простір… пустої кімнати. Тобто місця, яке є вільним і не належить нікому”. Додали б, що Вейль дійсно не належить нікому, але саме тому частково належить всім.
Мета зустрічі – популяризація Сімони Вейль і її текстів. Розпочнемо з короткої розповіді про життя і діяльність Сімони, зосереджуючись на її рефлексіях про дружбу і працю, любов і радикалізм, атеїзм і віру. Зробимо коротку паузу. Й продовжимо прочитанням не менш короткого тексту (4 с.) Сімони Вейль “Сила тяжіння і благодать” з обговоренням.
Спікер – Олег Гринчук, дослідник історії, вивчав інтелектуальну історію в УКУ та Вроцлавському університеті.

Підтримати нас на Patreon!      Залишити відгук! 

Подія у Facebook


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.