ЩО: Істор(її) фотографії. 1860-1870-і рр. Онлайн-лекція
ДЕ: онлайн, на сторінці Феміністичної майстерні у Facebook
КОЛИ: 9 липня (четвер) о 19:00


Власниці фотостудій, аматорки та аристократки творять історію фотографії. У 1850-х-1870-х роках технічна новинка швидко розповсюджується в Америці та в Європі. Популярні харАктерні портрети і жанрові сценки.

Під час лекції йтиметься про фотографинь з різних країн: Шіма Рю, Тору Галлагер, Емілі Бібер, Вірджинію Олдоіоні, Джулію Енн Рудольф, леді Клементину Гаварден та Джулію Маргарет Кемерон. Ці жінки одними з перших почали експериментувати з композицією в кадрі постановочної фотографії.

Чим окреслили наступне питання: роль, яку виконує людина з фотоапаратом, визначає авторство фотографії? Тобто кого ми вважаємо автором/авторкою фотографії? Кого ми називаємо фотограф/иня?


ПРО ЛЕКЦІЇ:

🔹 Істор(її) фотографії – це відкритий цикл лекцій з історії фотографічного мистецтва від перших експериментів у 1820-х рр. до сьогодні та з акцентом власне на жіночих іменах та прикладах робіт відомих фотографинь.

🔹 Лекторка: Олександра Кущенко – львівська мистецтвознавиця та арт-критикиня, дослідниця сучасного мистецтва Львова, а також засновниця проєкту ArtLvivOnline.

🔹 Додатково про курс можна почитати тут.


Лекції відбуватимуться щочетверга о 19 год на сторінці Феміністичної майстерні у Facebook. Усі лекції є безкоштовними для усіх охочих. Під час онлайн-трансляції у вас буде можливість поставити питання лекторці, на які вона відповість в коментарях під відео. 

Цикл лекцій буде корисним для усіх, хто цікавляться фотографією, фемінізмом та жіночою історією.

 

Ілюстрація Анка Сидорова

Підтримати нас на Patreon!       Залишити відгук! 

Подія у Facebook


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.