ЩО: Істор(її) мистецтва. Академізм. Романтизм
ДЕ: 
Галерея сценографії Театру Лесі Українки (вул. Городоцька, 36, м. Львів)
КОЛИ:
 2 липня о 19:00


Академізм як мистецький стиль і напрям наголошував на необхідності дотримуватися принципів і правил, визначених національними академіями мистецтв. Ці інституції як авторитети визначали засадничі тенденції: використання спадщини античності та Відродження. Характерні особливості розглянемо на прикладі живопису Віржині Демон-Бретон (Virginie Demont-Breton) та скульптури Ені Уітні (Anne Whitney).
Академізм намагався переосмислити спадщину класицизму, до якого був близьким за духом, та романтизму, ближчого до нього за часом. Романтизм звертався скоріше до культури середньовіччя і фольклору (“казкові” сюжети). На прикладах робіт Елеанор Бойл (Eleanor Vere Boyle) – британської ілюстраторки, яка надихала своєю творчістю засновника братстсва прерафаелітів Данте Росетті, спробуємо уявити собі цю “романтику”. Темну сторону романтизму побачимо на прикладі роботи Фредеріки Емілі О’конелл (Frédérique Émilie Auguste O’Connell). А також поговоримо про стилістичну тенденцію епохи романтизму – орієнталізм, – на прикладах робіт Генрієтти Браун (Henriette Browne).

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
ПРО КУРС

???? Істор(її) мистецтва – це відкритий курс, який надає загальні знання про особливості художніх стилів та напрямків європейського мистецтва від Ренесансу до сьогодні (сучасні контемпорарні практики) на прикладах робіт художниць.

???? Лекторка:
Олександра Кущенко – засновниця проекту ArtLvivOnline, арт-критикиня (переважно для видання “Zbruch”). За освітами журналістка та мистецтвознавиця. На сьогоднішній день є аспіранткою ЛНАМ, досліджує енвайронмент в контексті мистецького середовища Львова.

???? План лекцій та додаткову інформацію про курс можна почитати тут: https://femwork.org/novini-fm/zapuskayemo-istor-yiyi-mistetstva/

???? Відеозаписи попередніх лекцій тут: https://www.youtube.com/playlist?list=PLi9ul5w4VguuSK4RwI3TW-x-hw9E6cduv

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.