ЩО: Істор(її) фотографії. Вступ; 1820-1840-і рр. Онлайн-лекція
ДЕ: онлайн, на сторінці Феміністичної майстерні у Facebook
КОЛИ: 2 липня (четвер) о 19:00


Під час першої вступної лекції йтиметься про перші фотографічні спроби, а також про принцип “вибіркової хроніки різних використань [фотографії]  і переліку наслідків”, який покладений в основу цього курсу.

Ми ознайомимося з біографіями та роботами перших фотографинь: Сара Енн Брайт, Констанс Фокс Талбот, Франциска Молінгер, Берта Бекман, Анна Аткінс, Джессі Манн, Бріта Софія Геселіус, Женев’єва Елізабет Дісдері, Сара Луїза Джад, Еліза Л’Еро.

Це час оприлюднення Луї Дагером свого винаходу і вихід фотографічного апарату на ринок. Відкриваються перші фотосалони. Популярні жанри: портрет та пейзаж. 


ПРО ЛЕКЦІЇ:

🔹 Істор(її) фотографії – це відкритий цикл лекцій з історії фотографічного мистецтва від перших експериментів у 1820-х рр. до сьогодні та з акцентом власне на жіночих іменах та прикладах робіт відомих фотографинь.

🔹 Лекторка: Олександра Кущенко – львівська мистецтвознавиця та арт-критикиня, дослідниця сучасного мистецтва Львова, а також засновниця проєкту ArtLvivOnline.

🔹 Додатково про курс можна почитати тут.


Лекції відбуватимуться щочетверга о 19 год на сторінці Феміністичної майстерні у Facebook. Усі лекції є безкоштовними для усіх охочих. Під час онлайн-трансляції у вас буде можливість поставити питання лекторці, на які вона відповість в коментарях під відео. 

Цикл лекцій буде корисним для усіх, хто цікавляться фотографією, фемінізмом та жіночою історією.

 

Ілюстрація Анка Сидорова

Підтримати нас на Patreon!       Залишити відгук! 

Подія у Facebook

 


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.