ЩО: Показ та обговорення док. фільму Citizenfour про Едварда Сноудена
ДЕ: Феміністична майстерня (пл. Ринок, 42, вхід з двору)

КОЛИ: 30 грудня 2017 о 18:00
ВАРТІСТЬ: безкоштовно


Перегляд фільму про Едварда Сновдена, колишнього працівника американських спецслужб, який пролив світло на системи масового стеження за цифровим життя людей, стане для нас нагодою звернутися до тем цифрової безпеки та права на приватність.

Фільм

CITIZENFOUR / Громадянин чотири

Режисерка: Лора Пойтрас
США, Німеччина, Великобританія

2014 р.
Тривалість: 114 хв
Фільм мовою оригіналу, з російськими субтитрами за потреби. 

В основі фільму відеодокументація подій 2013 року, які почалися з того, що режисерка Лора Пойтрас отримала шифрованого електронного листа від людини, яка підписувалася псевдонімом CITIZENFOUR. Після періоду шифрованого листування, ця людина вирішила домовитися із журналістами про особисту зустріч, і вибрала для цього Гонконг. Лора взяла з собою камери й з перших хвилин зустрічі почала знімати.

CITIZENFOUR вирішив поставити під ризик свою власну свободу, щоб звернути увагу громадськости на масштаби таємних програм стеження за електронними комунікаціями, які розгорнули країни т.зв. альянсу Five Eyes – США, Великобританія, Канада, Австралія, Нова Зеландія. Можливості цих програм стеження, на перший погляд, межують з науковою фантастикою, хоч насправді існують і застосовуються тут і зараз.

Фільм ставить багато запитань, і спонукає шукати відповіді самостійно, дізнаватися більше, «копати», досліджувати.

Обговорення

Після перегляду фільму відбудеться обговорення за участі цифрового дослідника Юрія Булки. Як ми розуміємо поняття приватності? Що нас турбує в сучасному стані речей (відносно до фільму)? А що говорить нам суспільство про привабливість “життя в мережі”?..

Юрій досліджує тему індивідуальної цифрової безпеки, приватності й незалежності, а також використовує програмування й цифрові технології як творчий інструмент (електронна музика, інсталяції).


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.